Pivo pre ženy neznamená len skvelý spôsob osvieženia sa. Tento obľúbený mok v sebe skrýva množstvo pozitívnych účinkov na ich zdravie či krásu. Ako si s ním teda zlepšíte život?

Pivo pre ženy ako prírodný nápoj

Často sa stretávame s tvrdeniami, že pivo je doslova nabité rôznymi umelými prísadami či konzervačnými látkami. Pivo pre ženy ale nie je v tomto smere horšie ako mlieko či dokonca pomarančový džús. Nepotrebuje totiž konzervačné látky, keďže obsahuje chmeľ a alkohol, ktoré túto prácu vykonajú maximálne prírodne. Pivo sa pri svojej výrobe dá prirovnať chlebíku. Jednoducho napísané, stačí ho len uvariť, kvasiť, filtrovať a načapovať.

Minimum sacharidov, nízky obsah kalórií a žiadny cholesterol či tuk

Pivo pre ženy neznamená veľké zdravotné riziko

Pivo pre ženy často evokuje nápoj, po ktorom sa priberá a dostanú ním do tela množstvo nežiaducich látok. Pozrime sa však tomuto tvrdeniu na zúbok. Asi aj vás šokuje, že dokonca aj mlieko či pomarančový džús obsahujú rovnaké množstvo kalórií ako „zlatý mok“. Aby ste dosiali denný strop kalórií (2000 až 2500), museli by ste ho piť od rána do večera v počte viac ako 10 „pollitrákov“… Jediné prírodné nápoje, ktoré majú menej kalórií ako pivo, sú čierna káva, voda a čaj.

Zabudnite aj na nebezpečenstvá v podobe sacharidov. Klasické pivá totiž v sebe skrývajú len okolo 20 gramov týchto látok na pol litra. Ich odporúčaná denná dávka je 300 gramov pri štandardom dennom príjme 2000 kalórií. Inými slovami, museli by ste ho vypiť „za basu“. Dokonca aj také jablko ich obsahuje 35 až 40 gramov. A navyše sa v pive nenachádza žiaden cholesterol či tuk, preto sa mu nemusíte vyhýbať ani pri držaní diéty.

Ochráni vaše srdce

Podľa štúdie švédskych vedcov publikovanej v Journal of Primary Health Care je pivo pre ženy vhodné aj z pohľadu ochrany ich srdiečka. Určite sa však bavíme o rozumnom množstve. V nej sa sledovalo 1500 žien po dobu približne 50 rokov. Konkrétne išlo o množstvo vypitého tvrdého alkoholu, vína a piva v súvislosti s následným výskytom rakoviny, cukrovky, srdcových príhod či mŕtvice. Výsledky jasne preukázali, že ženy, ktoré vypili pivo jeden až dvakrát do týždňa, dostali srdcový záchvat o 30 percent menej často.

Pivo pre ženy predstavuje aj efektívny zdroj rozpustnej vlákniny, ktorá pomáha k dokonalému fungovaniu tráviaceho systému. Jej skvelým plusom je znižovanie hladiny cholesterolu. Tmavé pivá jej obsahujú až okolo 3,5 gramu na jeden liter. Podľa odborníčky na cholesterol doktorky Andrei Giancoli sú práve tmavšie pivá v tomto smere najprospešnejšie. „Alkohol pôsobí na zvýšenie „dobrého“ HDL cholesterolu až o 10%. Pri pive sa odporúča pre takéto pozitívne zdravotné účinky vypiť 0,3 až 0,5 litra denne,“ potvrdzuje tieto fakty doktor Nývlt.

Tajomstvo krásnych vlasov

Pivu vďačia za krásu svojich vlasov aj také hviezdy ako Gwyneth Paltrow, Mila Kunis či supermodelka Elle Macpherson. Všetky sa totiž priznali, že ho využívajú aj ako kondicionér. Pivo pre ženy môže naozaj priniesť aj lesklé či silné vlasy. Chmeľ v pive totiž obsahuje oxid kremičitý, ktorý vlasy posilní z vnútra, dodá im lesk a zvyšuje objem. Posledné roky sa mimoriadne zvýšila popularita aj pivnej kozmetiky, v ktorej nemôžu chýbať ani šampóny.

Ochráni pokožku

Protistárnucie vlastnosti sú všeobecné známe pri červenom víne vďaka látke resveratrol. Málokto však vie, že sa z neho môžu tešiť aj fanúšičky piva. Je totiž vyrobené z jačmeňa, ktorý je bohatý na silný antioxidant – kyselinu ferulovú. Tá preukázateľne chráni pokožku pred slnečným žiarením. Pivo pre ženy disponuje týmito vlastnosťami aj podľa štúdie z University of Valencia. Vďaka jeho pitiu bude pokožka svieža a napnutá. Podľa vedcov má na pleť omnoho lepšie účinky ako krémy proti vráskam. Tie slúžia na ich zníženie, pivo zabráni ich vzniku.

V tomto smere môže vynikajúco pomôcť aj pivná kozmetika, ktorá je vyrobená exkluzívne pre Penzión Mara a Maravar. Originálny pivný sprchový gél obsahuje množstvo vitamínu B či glycerínu a podporuje regeneráciu pokožky. Pomôže vám pri problémoch so suchou pokožkou so sklonom k olupovaniu, svrbeniu či praskaniu. Pivná pena do kúpeľa je tiež bohatým zdrojom vitamínu B. Dopraje vám skvelé uvoľnenie svalstva, pocit telesnej pohody a uvoľnenia či už spomínanú regeneráciu pokožky.

Pivo pre ženy ako regulácia hladiny hormónov

Pivo pre ženy ako liek

Pivo pre ženy môžeme označiť aj za skvelé afrodiziakum. Tejto téme sa dlhodobo venuje aj expert na hormonálnu nerovnováhu Dr. Marian Gluck. Podľa jeho slov je chmeľ skvelý na uvoľnenie. V pive sa nachádzajú zlúčeniny podobné estrogénu, tzv. fytoestrogény. Tie dokážu zvýšiť libido, znížiť návaly horúčavy a majú dokázateľné účinky pre ženy s menopauzou. Navyše vyrovnávajú stav hormónov pri syndróme polycystických vaječníkov, perimenopauzy a andometriózy. „Fytoestrogény pomáhajú regulovať hormonálne nedostatky či prebytok estrogénu. Pol litra raz alebo dvakrát do týždňa budú mať dostatočný vplyv,“ hovorí výživová poradkyňa Vicki Edgosová.

Pivo pre ženy neznamená riziko cukrovky či pivného brucha

Okrem vysokého množstva vitamínov pivo pre ženy neznamená ani vysoký príjem cukru. A práve nápojom, ktoré sú spájané s týmto faktom, je dokázaný vznik obezity. V pol litre piva nájdete ledva 1 lyžičku cukru, no v takom pomarančovom džúse sa nachádza až 6 a v plechovke koly približne 7 lyžičiek. Nie prehnané pitie piva môže mať dokonca pozitívny vplyv na prevenciu vzniku cukrovky. V roku 2010 vznikla v USA štúdia, na ktorej sa zúčastnilo 38 000 osôb. Výsledky ukázali, že ľudia, ktorí nie zriedka konzumujú pivo a zvýšili svoju spotrebu na jedno až dva poháre bo dobu 24 hodín, znížili po štyroch rokoch riziko diabetu druhého typu o 25%.

Aj pre ženy bol pri konzumácii piva veľkým strašiakom nárast brucha. Výskumy v Dánsku, Českej republike či v Nemecku ale pivárky poriadne potešili a mýtus o pivnom bruchu vyvrátili. To totiž nespôsobuje zväčšovanie obvodu pása. Jednotlivé tímy vedcov dohliadali na vzorku fanúšikov piva, ale aj abstinentov. Londýnski vedci preskúmali výsledky 2000 Čechov, ktorí vôbec nepili alkohol, alebo pili iba pivo. Na základe dostupných údajov ako váha, výška a telesná aktivita, mohli nakoniec vyhlásiť, že pri pití piva nastáva k zväčšeniu objemu pása oproti abstinentom.

Kodanskí odborníci si vzali za úlohu porovnať abnormálnu obezitu (definuje sa podľa objemu pása) a celkovou obezitou. Konečné údaje preukázali, že pivo nie je vôbec príčinou nahromadenia sa tuku v oblastiach brucha.

Ostatné články