fbpx
kozmetika z piva od Maravaru
Kozmetika z piva od Maravaru disponuje množstvom zdravotných či estetických výhod. Tie si vo veľkom užívajú ženy, muži aj deti všetkých vekových kategórii.

Pivo patrí medzi najobľúbenejšie nápoje na svete. Pivné suroviny sa ale dajú využiť aj v kozmetike. Toho sme si vedomí aj v Maravare, kde je kozmetika z piva súčasťou e-shopu. Zakúpiť si ju môžete v podobe dámskeho a pánskeho setu, originálneho pivného balzamu po holení, originálneho pivného vlasového balzamu, pivného tekutého mydla, balzamu na pery, pivnej peny go kúpeľa či originálneho pivného sprchového gélu.

Mimoriadne dôležitou zložkou v pive sú antioxidanty, spomenúť ale musíme aj vitamíny a minerály schopné napríklad spevniť pokožku. Preto by mali každé dobré pivné kúpele prinášať aj viaceré kozmetické výhody nie len samotným kúpeľom, ale aj skrášľovacím sortimentom zo zlatistého moku. Ľudia využívajú pivo ako prírodný liek na pleť už od nepamäti, prečo by ste si tak nemohli pomôcť aj vy? Prírodné ingrediencie ako slad, chmeľ, vitamíny B či aktívne enzýmy majú pozitívny vplyv aj na detoxikáciu organizmu či zlepšenie krvného obehu.

Originálne pivné tekuté mydlo

Ako sme už spomenuli, kozmetika z piva je veľmi populárna hlavne vďaka schopnosti regenerácie pokožky. Naše tekuté mydlo pomôže napríklad všetkým, ktorí sa trápia s jej výraznejšou suchosťou alebo sklonmi odlupovať sa, praskať a svrbieť. Výhodou je možnosť používania aj dennodenne. Za svoje pozitívne účinky môže ďakovať hlavne vitamínu B a glycerínu. Oproti bežným prípravkom dostupným v obchodoch disponuje prirodzenejším zložením látok. Ochrana pokožky ale nie je jeho jedinou zbraňou. Zaujímavým bonusom je populárna aromaterapia. Pivné mydlá od Maravaru prírodnými ingredienciami a vôňami dokážu zlepšiť náladu, pomôžu bojovať proti úzkosti, podporia relaxáciu a výrazne zlepšujú zdravý a plnohodnotný spánok.

Kozmetika z piva sa využíva vo vyššej miere od 20. storočia, a práve pivné mydlá získali ako prvé výraznejšiu popularitu. Môže za to hlavne progres štúdií ohľadom chmeľu a jeho prospešných účinkoch na pokožku. Mnohé vedecké analýzy a pozorovania totiž preukázali už vyššie spomenutý pozitívny vplyv na pokožku. Tú dokáže udržať mladú, o čo sa postarajú tak potrebné antioxidanty. Jas dodá pomocou voľným radikálom, nezabúdajme ani na protizápalové účinky.

kozmetika z piva z Maravaru

Pravidelné umývanie sa tekutým pivným mydlom prináša aj celkové upokojenie svalov či zmiernenie rôznych bolestivých stavov. Odporúča sa aj pri liečbe rán spôsobených napríklad baktériami. Spozornieť by mali aj tínedžeri, u ktorých sa často vyskytujú problémy s pokožkou. Pri ekzémoch pomôžu pivovarské kvasnice svojimi antibakteriálnymi vlastnosťami.

Samostatnou kapitolou je vitamín B, ktorý sa objavuje vo všetkých našich kozmetických produktoch. Tiamín pomáha pri začervenanej, podráždenej či suchej pokožke, zaujímavé účinky má aj pri akné. Riboflavín, známy aj ako vitamín B2, jej dodá žiarivosť a lepší tón pleti.

Vráťme sa ale k antioxidantom. Tieto organické molekuly ochraňujú organizmus pred voľnými radikálmi. Keďže sa v pokožke človeka nachádzajú prirodzene, musíme dbať na ich dostatok. Preto je na mieste ich dopĺňať napríklad pomocou tekutého mydla. Vyhnete sa tak poškodeniu pleti, ktorá je v dnešnej dobe ťažko skúšaná viacerými vonkajšími nepriaznivými faktormi (napríklad UV žiarenie). Hydratačné vlastnosti poskytne glycerín. Vitamín B3 (niacínamid) pomáha pri prirodzenej obranyschopnosti napríklad proti enviromentálnemu stresu.  B5 (kyselina pantoténová) sa hodí vždy, ak pocítite stratu elasticity. Prinavráti pokožke hydratáciu a pružnosť. Pyridoxín á(B6) nechá zabudnúť na negatívne vplyvy hormonálnej nerovnováhy tak nebezpečné pre vznik akné. B7 (biotín) pomáha pri matnej a starnúcej pleti, kyselina listová (B9) jej zase poskytne pocit čistoty.

Pivné tekuté mydlo od Maravaru si môžete objednať na tomto odkaze.

Kozmetika z piva – pivný šampón

Aj tento produkt disponuje veľkým množstvom pozitívnych látok. Tie nepomôžu len vlasom ale aj pokožke. Jeho najznámejšími pozitívnymi vlastnosťami je schopnosť zlepšovať kondíciu, lesk či hebkosť vlasov, nezabúdajme aj na odstránenie lupín a pomoc pri suchej pokožke hlavy. Aj tu zohráva výraznú úlohu vitamín B. Ten je známy svojimi skvelými účinkami pri podpore rastu vlasov. Ak im dodáte jeho zástupcu biotín, zvýšite ochranu pred ich rednutím či vypadávaním. Je schopný dodať pokožke hlavy či vlasovým folikulám kyslík a dôležité živiny. Podporuje aj tvorbu červených krviniek a stimuláciu krvného obehu, čo urýchli rast vlasov.

kozmetika z piva Penzión Mara

Zastúpenie tu majú aj iné vitamíny, a to vďaka chmeľu. Ide konkréte o C, E či B6. Disponujú skvelými antioxidačnými vlastnosťami, ktoré zlepšia váš imunitný systém. Ten sa následne postará o detoxikáciu vlasov a pokožky na hlave. Spomeňme aj bielkoviny pochádzajúce zo sladu a jačmeňa. Proteíny pomôžu zvýšiť odolnosť proti lámaniu a štiepeniu končekov vlasov, čím ich robia silnejšími. Pivný šampón od Maravaru disponuje aj prírodnými cukrami ako sacharóza a maltóza spevňujúce vlasovú kutikulu.

Pristavme sa pri chmeli a jačmeni, ktoré patria medzi najznámejšie prísady, akými disponuje kozmetika z piva v podobe šampónu. Samičie kvety chmeľu sa v kozmetike využívajú už od 11. storočia. Telu dodávajú vitamíny a esenciálne oleje. Tie sa postarajú o otvorenie pórov na pokožke hlavy (eliminácia vypadávania vlasov, zvýšenie ich lesku a sily). Ak k tomu pripojíme aj boj s odumretými kožnými bunkami, môžete zabudnúť na lupiny. Jačmeň bohatýy na chlorofyl a vitamíny B detoxikuje telo aj vlasy a eliminuje voľné radikály v organizme. Vlasom dodá vitamín B3, tiamín, niacín, železo, meď či antioxidanty.

Pivný šampón od Maravaru si môžete zakúpiť na tomto odkaze.

Originálny vlasový balzam z piva

Okrem šampónov či mydiel je k dispozícii v Maravare aj kozmetika z piva v podobe vlasového balzamu. Pochváliť sa môže vysokým obsahom vitamínu B a samotného piva. A aké sú teda hlavné výhody tohto produktu oproti tým, ktoré môžete bežne nájsť na pultoch obchodov? Ide o podporu zdravého a dostatočného vývoja mazových žliaz a vlasových folikúl či podporu neustálej regenerácie pokožky. Chmeľ sa navyše postará o lepšie rozčesávanie a prirodzený lesk. Aj vlasový balzam môžete aplikovať každý deň.

Vďaka vysokému obsahu antioxidantov ide o podobné účinky, o akých sme si povedali pri pivnom šampóne (to platí aj pri pivnom balzame). Pozitívne účinky prináša aj kyselina ferulová pochádzajúce z jačmeňa. O nej sa hovorí ako o určitom elixíre krásy. Vlasové folikuly posilňuje oxid kremičitý.

Vlasový balzam od Maravaru si môžete objednať na tomto odkaze.

Pivný balzam po holení či balzam na pery

Vyskúšajte aj náš svieži pivný balzam po holení, ktorý disponuje výnimočnými kúpeľnými vlastnosťami jačmeňa či chmeľu. Spomeňme aj skvelú arómu, ktorá vás určite ukľudní. Táto výnimočná kozmetika z piva obsahuje pre pokožku prospešné pivo a výťažky z chmeľu. Pomáhajú pri ozdravovaní pokožky a prevencii voči jej poruchám. Ide o prírodný povzbudzovač a dodávateľa energie. Pozitívnymi účinkami disponujú aj vitamíny z kvasníc. Zabudnite na nepríjemné podráždenie holením. Dodajte pokožke prírodné oleje so schopnosťou obnoviť lipidický film. Vstrebávanie je rýchle, pocit čistoty a sviežosti pocítite okamžite. Vhodný na každodenné použitie.

Pivný balzam po holení
Pivný balzam po holení

Pivný balzam po holení si môžete zakúpiť na tomto odkaze.

Zakúpiť si môžete aj pivný balzam na pery, ktorý obsahuje arganový olej, chmeľový extrakt či bambucké maslo. O pozitívnych účinkoch chmeľu na náš organizmus sme si už napísali dosť. Arganový olej chráni a hydratuje pery napríklad pred nepriaznivým vplyvom počasia. Pomôže aj pri ich popraskanom stave. Využite jeho účinky pri hojení malých rán či ich všeobecnom ošetrení.

Pivný balzam na pery Maravar

Banbucké maslo využívala dokonca už Kleopatra v starovekom Egypte. Získava sa z orechov Máslovníka afrického. Ide o multifunkčného pomocníka obsahujúceho vitamíny A a E či mastné kyseliny. Pery príjemne zjemňuje a vyživuje. Nachádza sa ale aj v rôznych prípravkoch na opaľovanie či pri starostlivosti o vlasy a pokožku.

Pivný balzam na pery si môžete zakúpiť na tomto odkaze.

Sprchové gély od Maravaru

Náš originálny sprchový gél má v prvom rade za úlohu navodiť pocit telesnej pohody a uvoľnenia. Má skvelé účinky pri celkovej regenerácii organizmu. Vyznačuje sa vysokým obsahom vitamínov B, glycerínu a piva. Muži aj ženy ho radi využívajú pri regenerácii pokožky. Trápite sa suchou pokožkou a vadí vám jej praskanie, olupovanie a svrbenie? Ste na správnej adrese. Jeho účinky si môžete užívať každý deň.

Pivný sprchový gél od Maravaru
  • Prevonia pokožku
  • Čistí pokožku
  • Regeneruje
  • Hydratuje
  • Zjemňuje
  • Upokojuje
  • Osviežuje

Sprchový gél od Maravaru si objednáte na tomto odkaze.

Kozmetika z piva – originálne peny do kúpeľa

Vysoký obsah vitamínov skupiny B či piva, to sú dôvody, prečo aj táto kozmetika z piva ukľudní organizmus a regeneruje pokožku. Doprajte si tak pozitívne účinky pre vašu myseľ aj telo. Dobrou správou je fakt, že obsahuje aj látku glycerin, ktorý je schopný zvláčniť pokožku. Stačí 15-minútový kúpeľ a zabudnete na unavené svaly a nahromadené napätie. Bojujte po ťažkom dni so stresom týmto prírodným spôsobom.

Pivná pena exkluzívne od Maravaru

Predstavme si teraz zložku glycerín. Ten v kozmetike chráni a regeneruje vlastnú bariérovú funkciu pokožky, čo je umožnené skvelým väzbovým účinkom na vlhkosť. Znižuje podráždenie pokožky a upokojuje ju. Využitie nájde aj pri starostlivosti o vlasy.

Pivnú penu si zaobstaráte prostredníctvom tohto odkazu.

Zaujala vás kozmetika z piva projektu Maravar? Navštívte web našich pivných kúpeľov sídliacich v Penzióne Mara v Liptovskom Trnovci a v sekcii blog si prečítajte zaujímavé články aj na túto tému.

Ostatné články