fbpx
Kozmetika z piva od Maravaru

Kozmetika z piva sa stáva mimoriadne populárnou aj na Slovensku. Pre jej blahodarné účinky sme sa ju rozhodli dlhodobo zaradiť aj medzi naše produkty v rámci pivného eshopu.

Pivné tekuté mydlo

Jeho základnou úlohou je regenerácia pokožky. Táto kozmetika z piva je vhodná najmä pre suchú pokožku, ktorá má sklon praskať, svrbieť či odlupovať sa. Môže sa využívať každý deň. Pivné tekuté mydlo sa vyznačuje vysokým obsahom piva, glycerínu a vitamínu B. K celkovému zdraviu pokožky pomáha aj pre telo viac prirodzené zloženie látok oproti bežným kozmetickým prípravkom. Kozmetika z piva, hlavne pivné mydlá, však môžu vášmu zdraviu pomáhať aj inak. Spomeňme napríklad veľmi populárnu aromaterapiu. Pivné mydlo Maravar dokáže veľmi rýchlo zlepšiť aj vašu náladu. Prírodné vône či ingrediencie podporujú relaxáciu, pomáhajú bojovať proti úzkosti a dopomáhajú k plnohodnotnému a zdravému spánku.

kozmetika z piva z Maravaru

Poďme však ku základnej zložke, ktorým je pivo. A to sa, ako všetci dobre vieme, vyrába z rastliny chmeľ (humulus lupulus). Jeho zaujímavé využitie pre ľudstvo poznáme už približne 1000 rokov, v kozmetike sa však začal viac využívať až v minulom storočí. Mimoriadne účinný je aj pre našu pokožku. Kozmetika z piva si na trhu nachádza svoje stále miesto, to môžeme s určitosťou tvrdiť hlavne o mydlách. Chmeľ je totiž veľmi prospešný aj pre našu pokožku. Dokáže ju udržať mladú, a to najmä vďaka oxidantom, ktorú jej dodá. Tie účinne bojujú proti voľným radikálom a dodajú jej jas. Zabudnúť netreba ani na protizápalové účinky.

Umytie sa pivným mydlom prináša aj zníženie bolesti tela a celkové upokojenie svalov. Pomôže aj pri liečbe rôznych rán, hlavne tých spôsobených baktériami. Pociťujete úzkosti alebo výkyvy nálad? Našli ste správnu zbraň. Spozornieť by mali aj rodičia detí v tínedžerskom veku, ktoré majú problémy s pokožkou. Táto kozmetika z piva pomáha bojovať so začervenaním a podráždením pokožky. Výsledky sa môžu dostaviť už po pár týždňoch. Pivovarské kvasnice pôsobia aj antibakteriálne, nezabúdajme aj na pomoc pri ekzémoch. Mimoriadne je dôležitý aj vitamín B, o ktorého účinkoch sme písali v tomto blogu.

Tekuté pivné mydlo a iná kozmetika z piva obsahuje aj blahodarné antioxidanty. Ide o skupinu organických molekúl, ktoré nás ochraňujú pred voľnými radikálmi. Nachádzajú sa v pokožke voľne a prirodzene, preto ich doplnenie je mimoriadne vhodné. Bojujú s poškodením pleti, ktorá je v dnešnej dobe ťažko skúšaná rôznymi nepriaznivými vonkajšími faktormi. Ide hlavne o UV žiarenie. V neposlednom rade sa môžete spoľahnúť aj na glycerín, ktorý disponuje hydratačnými vlastnosťami.

Originálny pivný šampón

Táto kozmetika z piva je populárna najmä medzi ženami. Dodáva vlasom pevnosť, lesk, svieži vzhľad a zvyšuje ich objem. Skúsme si ale tieto účinky rozmeniť na drobné. Jemný pivný šampón neobsahuje len veľké množstvo piva a látok, z ktorého sa zlatistý mok vyrába. Aj tu je veľmi dôležitý vitamín B. Zo všetkých vitamínov je najlepšou zbraňou pri podpore rastu vlasov. Konkrétne sa môžeme pozastaviť pri „biotíne“, ktorého nedostatok sa prejavuje ich rednutím či následným vypadávaním. Jeho úlohou je transformovať kyslík a živiny do pokožky hlavy a vlasových folikulov. Navyše stimuluje vytvárať červené krvinky dôležité pre rast vlasov. To platí aj o množstve ďalších látok, ktoré stimulujú krvný obeh.

kozmetika z piva Penzión Mara

Pivný šampón sa taktiež vyrába z chmeľu, ktorý sa môže pochváliť aj vitamínom E či C. Vynikajú antioxidačnými vlastnosťami, čo okrem iného pomáha aj vášmu imunitnému systému a detoxikácii vlasov či pokožky na hlave. Pivný šampón vám dodá dôležité proteíny, ktoré sa nachádzajú v slade a jačmeni. Podieľajú sa na liečení poškodených vlasov a robia ich odolnými proti lámaniu a štiepeniu končekov. Aj tu sa pozastavme nad pozitívnymi účinkami chmeľu. Ten obsahuje množstvo esenciálnych olejov, ktoré otvárajú póry na pokožke hlavy. Sú účinné aj pri eliminácii odumretých kožných buniek. Tie spolu so spomenutými pórmi stoja za vznikom lupín. Vlasové folikuly a teda aj samotný rast vlasov posilňuje oxid kremičitý.

Detoxikačné účinky má aj chlorofyl, ktorý z pivného šampónu načerpáte vďaka jačmeňa. Táto rastlina vám dodá aj tiamín a niacín, ktoré majú schopnosť urýchliť rast vašich vlasov. Meď napomáha tvorbe melanínu a znižuje vypadávanie vlasov.

Pivný vlasový balzam

Okrem šampónov vám kozmetika z piva od Maravaru ponúka aj vlasový balzam. Aj v tomto prípade sa môžete tešiť na vysoký obsah piva a vitamínov B. Tie podporujú normálny vývoj vlasových folikulov či mazových žliaz a podporujú stálu regeneráciu pokožky. Obsiahnutý extrakt chmeľu zvyšuje lesk vlasov a eliminuje ich lámavosť. Dodá im prirodzený lesk a po umytí môžete zabudnúť na ich zložité rozčesávanie. Je vhodný pre každodenné použitie.

Účinky sú podobné ako pri pivnom šampóne. Už v roku 2000 vypracovala londýnska Guy´s Hospital štúdiu, ktorej výsledky preukázali vysoké množstvo antioxidantov v pive. To platí aj o pivnom balzame. Dôležitá je prítomnosť kyseliny ferulovej v jačmeni, ktorú označili za elixír krásy. Veľkou podporovateľkou pivných produktov na vlasy je aj hollywoodska herečka Catherine Zeta Jones, ktorá ešte v roku 2009 prezradila, že ide o jej zázračný liek na krásu a zdravie vlasov. Dôležitá je aj existencia oxidu kremičitého, ktorý posilňuje vlasové folikuly.

Ostatné články